Magazine
Giraffe Sound: "Eigenlijk vinden we in bijna elk genre ons ding, we love all music!"
Woensdagavond 25/11 begint met Yellowman in Het Depot te Leuven (als onderdeel van Jamweek) een reeks concerten van enkele legendarische namen uit het rubadub-tijdperk van begin jaren tachtig. In Antwerpen krijgen we op anderhalve week nog Tony Tuff, Sugar Minott (donderdag 26/11 in Petrol) en Brigadier Jerry (04/12 in Kavka) voorgeschoteld. Sound van dienst is telkens Giraffe Sound, van de gelijknamige Record & Clothing shop in Leuven. Toeval of niet? We hadden een gesprekje met selector Bram.
Vroeger maakte je deel uit van Unlisted Fanatics, maar sinds enkele jaren ben je bezig met Giraffe Sound en je gelijknamige winkel. Kun je je sound even kort voorstellen?
Giraffe sound bestaat uit mezelf, daarnaast Messenjah & Saimn-I als mc's, en onze engineer van de sound Frenkstar. We spelen voornamelijk rubadub, roots & tegenwoordig ook zeer veel dubstep party's maar eigenlijk vinden we in bijna elk genre ons ding wel, funk, hip hop, afro, soul, ... we love all music!!
Jullie kunnen inderdaad wel gezien worden als een buitenbeentje binnen de Belgische soundwereld vanwege de ruime selectie, de talentvolle mc's en de eigen heuse soundsystem, wat we traditioneel toch eerder aantreffen bij de stricktly roots and dub sounds.
Het verschil is dat de meeste sounds met eigen "installatie" inderdaad meer in de uk roots/dub scene hun ding vinden, terwijl bij ons het grootste deel van de selectie early 80's rubadub en oude roots & rocksteady is.
Kun je een favoriete LP onderscheiden?
Heel moeilijke vraag... Als we het stricktly reggae houden is het nog steeds "Joe Higgs - Life of Contradiction". Die zit van begin tot einde perfect in elkaar. Ik ben bezeten door soul, ook in de reggae dus. Dat vind ik vooral terug bij the Heptones, Ken Parker, Delroy Wilson, Roy Richards, Sugar Minott, ... noem maar op.
Je originele platenkeuze is onlosmakelijk verbonden met je muziekwinkel in de Diestsestraat in Leuven, waar je tegenwoordig ook andere spullen verkoopt. Ligt reggae dan niet meer zo goed in de markt?
Ik kan niet spreken in naam van andere winkels, maar bij reggae valt wel op dat de nieuwe dancehall en jamaicaanse roots minder op vinyl uitkomen, maar voornamelijk digitaal. De uk roots en revival markt blijft stabiel. Buiten platen verkopen we ook kleding, boeken, cans, ...
Je houdt je de laatste jaren ook steeds meer bezig met promotie en begeleiding van bekende artiesten als the Heptones. Ook bij de komst van Sugar Minott, Tony Tuff en Brigadier Jerry binnenkort in Antwerpen ben je nauw betrokken. Op welke manier juist?
Voor deze concerten ben ik de bookingsagent. Ik ben nu drie jaar bezig met bookings & management van reggae artiesten.
In de Sojo in Kessel-Lo, Leuven, organiseerde je reeds uiteenlopende reggaeavonden zoals het optreden van Sister Nancy, maar ook Return of the Roots met onder andere the Dubateers en Culture Freeman. Mogen we nog dergelijke projecten van jouw kant verwachten?
Momenteel heb ik er gewoon de tijd niet voor en focus ik me liever op grote concerten.
Wat beschouw je tot nu toe als je mooiste ervaring, soundgewijs?
Fiesta Mundial. Super vet festivalleke in Balen waar we nu reeds twee jaar met onze eigen installatie gedurende twee dagen een soundmarathon houden. Het leuke is dat we er alle stijlen door elkaar kunnen gooien, het publiek is steeds enthousiast. Eigenlijk amuseren we ons altijd als we met muziek bezig zijn.
Wat zou je met Giraffe Sound in de toekomst nog willen bereiken?
Meer eigen producties, het uitbouwen van de sound, en natuurlijk meer festivallekes...
Ok, bedankt voor het interview, ik wens jullie nog heel veel succes!
Published on 24/11/2009 by Mikey G
Comments
You need to be registered and logged in to post comments.















